Popularne świece parafinowe są niedrogie i łatwo dostępne. Produkowane są z pochodnej ROPY NAFTOWEJ!!! Działają drażniąco na układ oddechowy.

Palenie takich świec, szczególnie w zamkniętych pomieszczeniach, jest dla nas niezdrowe. Stąd czasem pojawia się u nas ból głowy. W trakcie spalania, uwalniają się niekorzystne substancje, takie jak benzen czy toluen. Knoty w tych świecach, również nie należą bezpiecznych za sprawą ołowiu. Zawarte w świecach barwniki i olejki zapachowe zazwyczaj zawierają syntetyczne, kancerogenne składniki.

Świece sojowe nie wytwarzają szkodliwych toksyn. Stanowią bezpieczną dla naszego zdrowia, alternatywę świec parafinowych. Są naturalne i posiadają bezkonkurencyjną wartość. Produkowane są z niemodyfikowanego wosku sojowego. Do świec sojowych stosuje się knoty, wykonane z czystej bawełny, impregnowane woskiem naturalnym. Palą się w niższej temperaturze niż parafinowe. Dlatego, nawet jak rozleje nam się wosk, bez żadnej szkody zetrzemy go ciepła wodą z płynem.

Świece sojowe palą się znacznie dłużej niż parafinowe. Dlatego proszę nie zrażać się ceną. Są droższe, ale w przeliczeniu na długość palenia i jakość wdychanego przez nas powietrza, nie powinniśmy mieć wątpliwości, jaką świecę wybrać. Wybór powinien być oczywisty!